Yandex.Metrica
  +902866686290
  +905074014001

Devekuşu yumurtası hangi haşerelere etki eder

Devekuşu yumurtası hangi haşerelere etki eder; Mimar Sinan'ın selatin camilerde örümcekler için kullandığı deve kuşu yumurtası, hangi haşereler üzerinde etkilidir, bu soru kullanıcılar dâhil olmak üzere, deve kuşu yumurtasını görüp ilgilenen herkesin merak ettiği bir konudur

Maalesef Mimar Sinan'dan günümüze bu konu hakkında ulaşan somut bir kaynak bulunmamaktadır. Tarihi eserlerimizde hâlihazırda istifade ettiğimiz kullanışlı bir ürün olmasına rağmen, hiç bir devlet kurumunun konu hakkında bilgi sahibi olmaması da trajikomik bir durum olarak değerlendirilebilir.

Türkiye'de 22 senedir devekuşu yetiştiriciliği yapan ve devekuşu üretiminin öncülerinden firmamız son iki yıldır örücek kovucu yumurta için müşteri geri dönüşlerini titizlikle not ediyoruz.

Akademik nitelikte araştırmalarla ön plana çıkması gereken üniversitelerimizde bu konu hakkında herhangi bir çalışmanın bugüne kadar yapılmamış olması ve Mimar Sinan’ın ampirik metodoloji ile elde etmiş olduğu bu doğal korunma sistemini, bilimsel bir zeminde ele alarak formüle etmemiş olmamalarının son derece üzücü bir durum.

Örümcek problemi için yumurta alan müşterilerin, devekuşu yumurtası sayesinde arı, akrep, kuş ve karınca gibi canlıların verdikleri zararlardan da korundukları bilgisi firmamızla sıklıkla paylaşılmaktadır.

Tabi sadece bir iki müşterinin geri dönüşüyle değil, profesyonel gıda depoları, yem fabrikaları, un fabrikaları, tekstil üreticileri, seralar, tarımsal faaliyette bulunan işyerleri gibi endüstri kuruluşlarının yanında ve pek çok perakende müşterinin sistematik geri dönüşüyle bu bilgiler oluştu.

Özellikle yem ve gıda üreticileri yabani kuşlarla, kendilerine zarar vermeden mücadele konusunda birçok zorluk yaşamaktaydı, fakat devekuşu yumurtasının söz konusu kovucu özelliğini keşfederek kuş gribi gibi hastalıklardan kendilerini ve müşterilerini korumuş oldular.


Deve kuşu yumurtası hangi haşereler üzerinde etkilidir?

Aslında soru o kadar geniş kapsamlı ki! 2012 yılı rakamlarına göre 112 familyada ve 3879 cinste toplanan 43.244 örümcek türü bilinmekteydi, acaba tarantula örümceğine de etkili mi? 
Türkiye'de 11 cinste toplanan 23 akrep türü bulunur, acaba tüm akrep türleri için de etkili midir? 
Günümüzde 12.000'den fazla karınca türü, 10.000 bin kadar yaşayan kuş türü bulunmakta, acaba haşere kovucu özellik hepsi için geçerli mi?
Yüzbinlerce belki de milyonlarca haşere türünün acaba daha hangileri üzerinde etkisi var?
Kıymetli okuyucularımız 2022 yılında üniversitelerimiz tarafından icra edilemeyen bu bilimsel araştırmayı bir Osmanlı Mimarı acaba hangi laboratuvarda araştırdı?
Türkiye'de işini seven akademisyenlerimiz için, ücretsiz ve dünya çapında isim yapacağı kıymetli bir araştırma konusu değil mi?
Mimar Sinan gibi işini en iyi şekilde icra eden tüm meslek erbaplarına saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz...


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.